Wiele godzin i dni spędzonych na boisku sportowym, nie dla rozrywki lecz przy wylewaniu potu podczas treningu do  zawodów pożarniczych spędziła drużyna naszej jednostki OSP w Dobrzeniu Małym. Te trudy nie poszły na marne, a animuszu do tej pracy dodało zwycięstwo w zawodach gminnych. Do zawodów drużynę przygotowywali zasłużony i wielce oddany naszej OSP p. Henryk Waindok oraz Rafał Piekorz. To właśnie w dniu 01-10-2017 nasi strażacy wystartowali w Powiatowych Zawodach Pożarniczych Jednostek OSP które odbyły się w Kotorzu Małym. O zwycięstwo rywalizowało 11 zespołów męskich i 9 zespołów kobiecych. Jednostki zaprezentowały się w dwóch konkurencjach sztafeta pożarnicza 7X50m oraz ćwiczenia bojowe. Nasza drużyna  spisała się znakomicie i zwyciężyła  w tych zawodach z czasem łącznym 94,08 sek. Przed drużynami z  Wawelna i Dębia

Tym samym nasi druhowie wywalczyli awans do zawodów wojewódzkich w przyszłym roku i udział w przyszłym roku w zawodach powiatowych.

Serdecznie Gratulujemy naszym strażakom za osiągnięte sukcesy i życzymy dalszych zwycięstw.

Skład  zwycięskiej Drużyny

Trener: Waindok Henryk

1.      Mateusz Starosta

2.      Smolke Piotr

3.      Waindok Marek

4.      Kacper Kulas

5.      Schneider Damian

6.      Jacek Olejnik

7.      Kwosek Dominik

8.      Dawid Geiger