foto1
Example 1
foto1
Example 2
foto1
Example 3
foto1
Example 4
foto1
Example 5

+48 506910356
dm@dobrzenmaly.pl
Kontakt  

Chociaż nasza wieś  Dobrzeń Mały to ma wielkich i sławnych ludzi. Do takich niewątpliwie należy   nasz  mieszkaniec Mateusz Pampuch, który uprawia mniej popularny sport Beach fitness w wolnym tłumaczeniu to można powiedzieć  fitnes plażowy. Sport trochę podobny do kulturystyki lecz kulturyści startują w slipach a w Beach fitness w spodenkach, tutaj bardziej liczy się sylwetka od napiętych mięśni.  W listopadzie Mateusz wystąpił w tej dyscyplinie na PCA Worlds Championships 2022 w Birmingham - Wielkiej Brytanii i zdobył tam trzecie miejsce i brązowy medal oraz otrzymał mistrzowski tytuł Men's Physique Short. Mateusz swoją przygodę ze sportem rozpoczął dość wcześnie  najpierw w domu, a od 2015 roku już na siłowni trenował samodzielnie. Pierwsze treningi pod okiem trenera rozpoczął w 2017 roku. Trener widząc jego potencjał i zaangażowanie w 2018 roku wystawił go na zawody debiutantów gdzie zajął bardzo dobre czwarte miejsce. Rok później na zawodach w Poznaniu było już pierwsze podium zajął tam 3 miejsce. W 2020 roku Mateusz rozpoczął prace z profesjonalnym trenerem z Warszawy, co od razu zaowocowało sukcesami. W październiku tego roku wystąpił w Łodzi na eliminacjach zawodników  którzy po raz pierwszy startują w danej federacji, zdobył pierwsze miejsce a w kategorii open zdobył drugie miejsce,  co było przepustką do  startu na mistrzostwa świata.

Żeby dojść do takiej formy i osiągnięć to siedem lat wyrzeczeń i ostrych treningów. Jak mówił Mateusz trzeba mieć wiele samozaparcia i odmówić sobie niejednej imprezy z kolegami i rodziną, trzeba przestrzegać specjalnej diety, ale jak się coś lubi to przychodzi to łatwiej mówił Mateusz.

Mateusz bardzo chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i szkoli też młodych adeptów tej dyscypliny. Chętni mogą się zgłaszać w klubie FIT Natura w Chróścicach  lub nawiązać kontakt prze FB  https://www.facebook.com/mateusz.pampuch .

Jeżeli ktoś chciałby się zareklamować w tym sporcie i wspomóc Mateusza w sponsoringu a jest to mile widziane prosimy o kontakt pod linkiem  https://www.facebook.com/mateusz.pampuch

Mateuszowi życzymy zdobywania dalszych sukcesów w upiększaniu swojej sylwetki i zdobywania samych pierwszych miejsc oraz  zadowolenia z szkolenia młodych adeptów.

zdjęcia z prywatnych zbiorów Mateusza Pampuch

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w środę 14 grudnia w Dobrzeniu Małym odbyło się uroczyste spotkanie Opłatkowe Seniorów z Dobrzenia Małego. Na spotkanie przybyli Wójt Gminy Piotr Szlapa, Ks. Proboszcz Jan Polok oraz organizator spotkania Sołtys Jan Kołodziej. Zebranych seniorów których przybyło aby podzielić się opłatkiem było około 60 osób. Wszystkich zebranych powitał Sołtys Jan Kołodziej. Głos zabrali również Wójt Pan P. Szlapa i Ks. Proboszcz J. Polok który też poświęcił opłatki. Czas spędzony na spotkaniu seniorom umilili występem dzieci z przedszkola w Dobrzeniu Małym oraz zespól Dobrzenianki

Pierwsza Niedziela Adwentu, to już tradycja, że w Dobrzeniu Małym odbywa się Kiermasz Adwentowy. Liczne grono wystawców zjawiło się na tegorocznym kiermaszu , bo było ich około 50. Było też bardzo dużo zainteresowanych kupnem ozdób świątecznych, a było w czym wybierać. Kupić można było przeróżne wieńce adwentowe,stroiki świąteczne i różne ozdoby. Nie zabrakło też ręcznie robionych czapek, rękawiczek i wiele innych. Były już nawet przepiękne zabawki od ręcznie robionych po mechaniczne. Na najmłodszych czekał oczywiście Mikołaj i dla każdego dziecka w swym wielkim worku miał prezent. Dzieciaki mogły zrobić sobie samodzielnie lampiony i domki świąteczne na zorganizowanych dla nich warsztatach pod okiem animatorek. Dla wszystkich były tez do kupienia ciasta i pierniki świąteczne i coś do picia.
Wszystkim Życzymy Radosnego Adwentu i Zapraszamy za rok.

 

ZEGAR

Wednesday, 22 March 2023

Licznik Odwiedzin

00307713
Dzisiaj
Wczoraj
Razem
100
105
307713

Your IP: 3.239.117.1
2023-03-22

Pogoda u nasCopyright © 2023 Copyright Dobrzeń Mały Rights Reserved.