Transport do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2
Gmina Dobrzeń informuje mieszkańców, że w związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 realizuje zadanie dotyczące zapewnienia transportu do punktów szczepień osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do tych miejsc. Transport taki przeznaczony jest dla osób spełniających następujące wymogi:
- osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N albo odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
- mających trudności z dostępem do punktu szczepień np. osoby starsze nie mające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień.
W związku z powyższym prosimy o zgłaszanie takich osób; chcących się zaszczepić, mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefonicznie pod numer telefonu: 607 292 333 lub do sołtysów.
W Dobrzeniu Małym Sołtys – Jan Kołodziej tel. 504836359
 
      Szanowni Mieszkańcy,
Tradycją w Gminie Dobrzeń Wielki był wspólny posiłek z seniorami i osobami samotnymi podczas spotkania opłatkowego.
W tym roku wobec zakazu zgromadzeń i w trosce o zdrowie mieszkańców (seniorów) w porozumieniu z Sołtysami i Radami Sołeckimi musiała zapaść decyzja o nieorganizowaniu takich spotkań.
Nie ukrywam, że jest nam przykro z tego powodu, ponieważ było to zawsze wydarzenie, które było okazję do wysłuchania mieszkańców, odpowiedzi na nurtujące ich pytania, problemy, wizję na przyszłość jak również miłe spędzenie czasu z doświadczonymi ludźmi.
Doceniając tradycję i wagę takich spotkań planujemy zorganizowanie takiego wydarzenia po ustaniu obostrzeń związanych z COVID-em w każdej miejscowości naszej Gminy.
W imieniu Sołtysów i Rad Sołeckich
                                                                                    
 
                                                                                                      Wójt Gminy Piotr Szlapa

        W sobotę 10 października odbyła się ostatnia w tym roku Giełda Staroci w Dobrzeniu Małym. Frekwencja nie była zbyt duża, ale to chyba wszystko przez wirusa który ostatnio daje się we znaki. Jednak można było kupić ciekawe rzeczy. Wszystkich zapraszamy już na następny rok.

PROWOD Sp. z o. o.podał do wiadomości, że zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH W GMINIE DOBRZEŃ WIELKI – NOWE TERMINY

,,W nawiązaniu do informacji z dnia 4 września informujemy, że Prowod Sp. z o.o. przeprowadzi akcję odbioru odpadów wielkogabarytowych w następujących terminach:

29.09.2020 r. / Wtorek / – miejscowości Kup i Dobrzeń Mały
30.09.2020 r. / Środa / – miejscowość Dobrzeń Wielki (w tym również Os. Energetyk)
02.10.2020 r. / Piątek / – miejscowość Chróścice

Jednocześnie informujemy, że zbiórce nie będą podlegały elektroodpady oraz opony, które można na dotychczasowych zasadach oddawać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) w Chróścicach.

Dodatkowo przypominamy, iż wszelkie ważne informacje dotyczące usług komunalnych oraz działalności wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy mogą Państwo otrzymywać bezpośrednio na swój telefon poprzez darmową aplikację mobilną spółki Prowod. Ustawiając w aplikacji w bardzo prosty sposób obszar, w którym się mieszka, będą Państwo otrzymywać przypomnienia o przygotowaniu i wystawieniu odpowiednich pojemników."

     

              Kolejna Giełda Staroci za nami. Pogoda dopisała, ale chyba ze względu na ostatnie wydarzenia w naszej gminie, nie było zbyt wiele ludzi. Na pewno na kolejnej giełdzie już za miesiąc wszystko się unormuje. Zapraszamy