W sobotę 10 października odbyła się ostatnia w tym roku Giełda Staroci w Dobrzeniu Małym. Frekwencja nie była zbyt duża, ale to chyba wszystko przez wirusa który ostatnio daje się we znaki. Jednak można było kupić ciekawe rzeczy. Wszystkich zapraszamy już na następny rok.

PROWOD Sp. z o. o.podał do wiadomości, że zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH W GMINIE DOBRZEŃ WIELKI – NOWE TERMINY

,,W nawiązaniu do informacji z dnia 4 września informujemy, że Prowod Sp. z o.o. przeprowadzi akcję odbioru odpadów wielkogabarytowych w następujących terminach:

29.09.2020 r. / Wtorek / – miejscowości Kup i Dobrzeń Mały
30.09.2020 r. / Środa / – miejscowość Dobrzeń Wielki (w tym również Os. Energetyk)
02.10.2020 r. / Piątek / – miejscowość Chróścice

Jednocześnie informujemy, że zbiórce nie będą podlegały elektroodpady oraz opony, które można na dotychczasowych zasadach oddawać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) w Chróścicach.

Dodatkowo przypominamy, iż wszelkie ważne informacje dotyczące usług komunalnych oraz działalności wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy mogą Państwo otrzymywać bezpośrednio na swój telefon poprzez darmową aplikację mobilną spółki Prowod. Ustawiając w aplikacji w bardzo prosty sposób obszar, w którym się mieszka, będą Państwo otrzymywać przypomnienia o przygotowaniu i wystawieniu odpowiednich pojemników."

     

              Kolejna Giełda Staroci za nami. Pogoda dopisała, ale chyba ze względu na ostatnie wydarzenia w naszej gminie, nie było zbyt wiele ludzi. Na pewno na kolejnej giełdzie już za miesiąc wszystko się unormuje. Zapraszamy

 Sierpień, pełnia lata. Tak też było na sierpniowej giełdzie w Dobrzeniu Małym. Od rana już słonko mocno przygrzewało, co zachęciło wielu ludzi do odwiedzenia naszej Giełdy Staroci. Wybór był przeogromny od starej porcelany przez posrebrzane przedmioty, obrazy, książki, stare narzędzia a nawet używane ubrania. Kto nie miał okazji odwiedzić nas wczoraj zapraszamy na następną giełdę już 12-09-2020.


      Po przerwie spowodowanej koronawirusem, odbyła się dzisiaj w Dobrzeniu Małym pierwsza tegoroczna Giełda Staroci. Frekwencja, chyba z obawy przed zakażeniem była średnia, a może i dlatego, że rozpoczęliśmy nietypowo bo w pierwszą sobotę miesiąca. Co można było kupić zobaczcie na zdjęciach.
Zapraszamy już na następną giełdę która odbędzie się już normalnie czyli w drugą sobotę lipca    

t.j. 11 - 07 - 2020.

Przesunięcie terminu zbiórki odpadów wielkogabarytowych

Informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbioru odpadów wielkogabarytowych przez Zakład Komunalny Sp. z o.o. do Centrum Zagospodarowania Odpadów w Opolu odwołana zostaje zbiórka odpadów wielkogabarytowych planowana na:

- 1 czerwca 2020r. dla miejscowości Kup i Dobrzeń Mały,
- 1 lipca 2020r. dla miejscowości Chróścice
- 30 lipca 2020r. dla miejscowości Dobrzeń Wielki w tym Os. Energetyk 

Wstrzymanie przyjęcia i zagospodarowania odpadów przez CZO spoza Opola związane jest z ograniczonymi mocami przerobowymi instalacji.

Nowe terminy zbiórki tych odpadów planowane są w okresie jesiennym i zostaną podane do wiadomości po wznowieniu odbioru przez Zakład Komunalny w Opolu.


Za utrudnienia przepraszamy.

więcej informacji na:

https://prowod.pl/19/70/aktualnosci.html