foto1
Example 1
foto1
Example 2
foto1
Example 3
foto1
Example 4
foto1
Example 5

+48 506910356
dm@dobrzenmaly.pl
Kontakt


Pierwsza Niedziela Adwentu, to już tradycja, że w Dobrzeniu Małym odbywa się Kiermasz Adwentowy. Liczne grono wystawców zjawiło się na tegorocznym kiermaszu , bo było ich około 50. Było też bardzo dużo zainteresowanych kupnem ozdób świątecznych, a było w czym wybierać. Kupić można było przeróżne wieńce adwentowe,stroiki świąteczne i różne ozdoby. Nie zabrakło też ręcznie robionych czapek, rękawiczek i wiele innych. Były już nawet przepiękne zabawki od ręcznie robionych po mechaniczne. Na najmłodszych czekał oczywiście Mikołaj i dla każdego dziecka w swym wielkim worku miał prezent. Dzieciaki mogły zrobić sobie samodzielnie lampiony i domki świąteczne na zorganizowanych dla nich warsztatach pod okiem animatorek. Dla wszystkich były tez do kupienia ciasta i pierniki świąteczne i coś do picia.
Wszystkim Życzymy Radosnego Adwentu i Zapraszamy za rok.

 

Takie typowo jesienne święto odbyło się w niedzielę na placu rekreacyjnym w Dobrzeniu Małym.   Święto Pieczonego Ziemniaka  tak nazywał się festyn zorganizowany ze środków Budżetu Marszałkowskiego, podczas którego oprócz występu  zespołów artystycznych mieszkańcy uczestniczyli w różnych grach i zabawach. Mogli też uczestniczyć w warsztatach kulinarnych i nauczyć się przyrządzania potraw z ziemniaków. Warsztaty prowadził znany Kucharz Patryk Buchta. Na scenie wystąpili i czas umilali nam Orkiestra Dęta OSP z Dobrzenia Wielkiego i artyści znani z TVS Silesia Dominika i Janusz Żyłka. Nie zabrakło też dobrze zaopatrzonego bufetu, a każdy kto chciał mógł sobie upiec ziemniaka w ognisku.


 

Słoneczny poranek powitał wszystkich na sobotniej Giełdzie Staroci w Dobrzeniu Małym. Była to już przedostatnia giełda w tym roku to też odwiedziło ją wielu wystawców i zainteresowanych starociami. A jak zawsze każdy mógł znaleźć coś ciekawego, od drobnych rzeczy przez porcelanę, elektronikę, meble a nawet stare monety i biżuterię.
Następna i już ostatnia giełda staroci odbędzie się 12 listopada na którą już serdecznie zapraszamy.
 
 

ZEGAR

Wednesday, 30 November 2022

Licznik Odwiedzin

00282614
Dzisiaj
Wczoraj
Razem
70
254
282614

Your IP: 100.24.118.144
2022-11-30

Pogoda u nasCopyright © 2022 Copyright Dobrzeń Mały Rights Reserved.