Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami a że, w święta powinniśmy pamiętać o bliskich dlatego też w Dobrzeniu Małym w dniu 12 grudnia zorganizowana została Wigilia dla Samotnych i Starszych. Wigilia w Dobrzeniu Małym odbyła się po raz pierwszy, poprzednio obchodzono ją wspólnie w Dobrzeniu Wielkim. W Wigilii wzięło udział 67 osób a do 10 chorych poczęstunek dostarczono do domów. Na rozpoczęcie wszystkich zebranych powitał Sołtys Jan Kołodziej oraz Proboszcz Jan Polok i Wójt Gminy Piotr Szlapa, wszyscy życzyli zebranym Spokojnych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Na powitanie wystąpiły dzieci z przedszkola w Dobrzeniu Małym z przedstawieniem adwentowym. Po przedstawieniu połamano się wspólnie opłatkiem i częstowano tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Po poczęstunku wystąpił ze swoim koncertem zespół Kupskie Echo, który rozbawił wszystkich. Na zakończenie każdy z gości otrzymał paczkę z prezentami i życzeniami Wesołych Świąt.

 

     

Kiermasz Adwentowy
Corocznie już od wielu lat w pierwszą Niedzielę Adwentu w Dobrzeniu Małym odbywa się Kiermasz Adwentowy. Tak było i w tym roku. Już od godziny 14.00 można było odwiedzać nasz kiermasz. Można było nabyć różnorakie ozdoby adwentowe i świąteczne. Były przeróżne figurki, wieńce adwentowe, kartki świąteczne, świece Caritas i opłatki. Nie zabrakło również swojskich wypieków i wyrobów wędliniarskich. Kiermasz odwiedził też Święty Mikołaj, który dzieciom rozdawał słodycze. Dla kreatywnych zorganizowano warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. Na kiermaszu nie zabrakło ciepłych przekąsek i napojów rozgrzewających


  Sobotnie popołudnie to chyba najlepszy czas aby nauczyć się czegoś nowego jak przygotować niedzielny obiad. To właśnie w sobotnie popołudnie odbyły się Warsztaty Kulinarne Smaki Jesieni w sali OSP w Dobrzeniu Małym. Warsztaty prowadziła firma Pracownia Smaków. Oprócz gotowania dania obiadowego przygotowanego między innymi z owoców jesiennych takich jak dynia, kasztany jadalne, orzechy no i także mięsa z sarny. Jako przystawkę do obiadu przygotowano pyszny deser do którego wykorzystano również jesienne owoce. Oprócz sztuki gotowania można było nauczyć sztuki carvingu czyli zdobienia z owoców i warzyw które poprowadził aktualny mistrz Polski w tej dyscyplinie Daniel Bewko. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał Pamiątkowy Dyplom uczestnictwa w Warsztatach.

Prawdziwe Babie Lato zawitało w sobotę na naszą giełdę. Przygrzewające jesienne słońce zachęcało do odwiedzenia giełdy gdzie zawsze można znaleźć rzeczy których w sklepie już nie kupimy. Koto nie miał okazji być zapraszamy za miesiąc na ostatnią już w tym roku giełdę.